NEJBLIŽŠÍ ZÁJEZDY

Kde stále sídlí česká šlechta II.

Po velmi populárním loňském výletě na místa, kde stále bydlí česká šlechta, jsem se rozhodla pokračovat a navštívit další, tentokrát ve středních a jižních Čechách. 

 

Navštívíme Schwarzenbergy na Orlíku a Čimelicích a Hildprandty na Blatné.

1/4

Toulky Karla Hynka Máchy

 

Vydáme se na sever od Prahy, do dvou míst, která svým významem zastiňují i ty nejlákavější pamětihodnosti. Monumentální hrad Bezděz a Palladium Zemí Českých ukryté na našem nestarším mariánském poutním místě.

1/5
Český Krumlov bez davů
a mnohé navíc

Pojeďme společně navštívit náš renesanční drahokam v době, kdy zahraniční turisté sedí doma. Esprit tohoto místa na nás dýchne plnou silou. Náš pocit podtrhne poklid a nádhera neobjeveného Novohradska včetně českého unikátu pašijové cesty v Římově.

1/8
Za Turínským plátnem

Dva impozantní objekty na východě Čech, náchodský zámek vypínající se na skalisku nad městem a broumovský klášterní komplex projektovaný slavným K. I. Dietzenhoferem. Krajina je tu krásná, příležitost bude i k vyhlídkám.

1/5

Kde bydlí česká šlechta III.

Kostelec nad Orlicí je domovem Františka Kinského, který nás osobně provede vlastním zámkem.  Průvodce pořadu Modrá krev tak budete moci zažít na vlastní kůži. Zajedeme také za Santinim do Rychnova nad Kněžnou.

1/6

Za klenotem Teplé a do Karlových Varů

Málokdo ví, že naší druhou nejcennější památkou po korunovačních klenotech je relikviář sv. Maura. Sám je opředený rouškou toho nejdobrodružnějšího detektivního příběhu.

Krom něj samozřejmě zavítáme do Karlových varů, kde strávíme celý den.

Africké safari

 

Nemusíte daleko do Afriky, aby na vás dýchla atmosféra savany a deštného pralesa. Zoo ve Dvoře Králové je unikátní místo, kde se potkáte s více než 2000 zvířaty. Nasedněte do vozu a zažijete, jak vám žirafy či zebry zkříží cestu a budete je mít na dosah ruky.

1/9
1/9
Tajemství vídeňského lesa

 

Vydáme se za nejstarší historií rakouských dějin, do proslulého kláštera Heiligenkreuz, ale dotkneme se i tragických osudů Rudolfa habsburského a jeho smrti v malém zámku Mayerling.

Jaro je i výtečným obdobím pro návštěvu jednoho z neproslulejších vodopádu zvaných Myrafalle.

1/8
ZAREZERVUJTE SI ZÁJEZD

Terra Incognita:

Barbora Pavlišová

e-mail: pavlisova.lomnice@gmail.com

tel.: 724 775 396

 

  • Facebook Clean