NEJBLIŽŠÍ ZÁJEZDY

Pohádková Hluboká nad Vltavou

Zámek Hluboká je pojem pro všechny bez ohledu na věk. Je to kouzelné místo, které si filmaři opakovaně vybírají. Kousek odtud se nachází i jedna z našich menších zoo s chodníky přes Munický rybník. Děti si tenhle výlet užijí vrchovatě.

1/9
Malý Louvre na Labi

 

Nenápadná obec Nelahozeves má ve světě proslulý zvuk. Je nejen rodištěm Antonína Dvořáka, ale honosí se i překrásným renesančním zámkem. Ten je v držení rodiny Lobkoviců a slouží i jako obrazárna s díly Rubense, Breugla a Veroneseho.

1/6
Renesanční poklad Vysočiny 

 

Telč je jedno z nejmalebnějších míst u nás. Náměstí, které je jako z cukru, láká návštěvníky zejména v době hudebního festivalu. Navštívíte i proslulý klášter v Nové říši a děti se pobaví v nedaleké minizoo. Výlet pro celou rodinu, kde vám čas rychle uteče. Výlet vřele doporučuji, protože je to mé oblíbené místo, kam každoročně jezdím na dovolenou.

1/11

Za klenotem Teplé a do Karlových Varů

Málokdo ví, že naší druhou nejcennější památkou po korunovačních klenotech je relikviář sv. Maura. Sám je opředený rouškou toho nejdobrodružnějšího detektivního příběhu.

Krom něj samozřejmě zavítáme do Karlových varů, kde strávíme celý den.

1/9
Pražským Olympem se sklenkou vína

Zámek v Troji je barokním skvostem matičky Prahy, které obklopují neméně úchvatné zahrady a bludiště s vodními prvky. Navštívíme botanikou zahrada se skleníkem Fata morgana a ochutnáme vína v historické vinici sv. Kláry.

1/7
Florencie

Nenašly bychom další místo na světě, které by pro milovníky umění mělo takový význam. Město, kde se zrodila renesance, kudy chodil Michelangelo, Da Vinci či Botticelli. Jejich díla tu najdeme leckde. Florencie je prostě muzeum samo o sobě. Je to zaručený opiát, který je návykový.

1/8

Maďarské Versailles

Zámek ve Fertődu je okázalým příkladem moci a postavení a jeho přídomek Versailles je výstižný. Kousek odtud se pak nachází město Šoproň, jediné maďarské město s kompletně zachovaným středověkým jádrem. Zastavíme se i u největšího rakouského jezera.

1/7

Do kraje žítkovských bohyní

Kraj u Starého Hrozenkova by jistě zůstal zapomenutý nebýt léčitelkám, díky kterým se stal proslulým. Navštívíme dům poslední z nich, Irmy Gabrhelové, a vydáme se i na Slovensko na hrad Trenčín.

1/8
Podél Dunaje za Římany

Jestliže se vám nechce do Pompejí, Petronell-Carnuntum zážitek vskutku vynahradí. Znovuobnovené budovy bývalého centra římské provincie, amfiteátr, soukromé lázně a další vás vtáhnout o tisíc let zpět.

1/8
Tajemství vídeňského lesa

 

Vydáme se za nejstarší historií rakouských dějin, do proslulého kláštera Heiligenkreuz,

ale dotkneme se i tragických osudů Rudolfa habsburského a jeho smrti v malém zámku Mayerling. Jaro je i výtečným obdobím pro návštěvu jednoho z neproslulejších vodopádu zvaných Myrafalle.

1/8