NEJBLIŽŠÍ ZÁJEZDY

Podél Dunaje za Římany

 

Za Římany nemusíme až do Itálie, ale stačí dvě hodiny a dostanete se k nově vybudovanému areálu s domy či lázněmi postavenými na základě archeoloických vykopávek. Návštěva je to neobyčejná a takovéto místo byste v celé Evropě nenašli.

1/7
Na kávu k Čapkům

 

Dobříš je překrásný zámek kousek od Příbramě. Ukázkové rokokové interiéry společně se zahradou tvoří skvost, který je trochu opomíjený. Na skok odtud se pak nachází letní sídlo Karla Čapka, kam si zval k návštěvám intelektuální českoslovanskou elitu.

1/6

Mělnická zastavení

Navštívíte místo, které bylo výmazným centrem českého království a kde v minulosti žilo 23 českých královen a princezen. Zámek Mělník je sídlem prastarého šlechtického rodu Knížat z Lobkowicz. Nedaleko od něj se Kokořínských lesích nachází unikátní skalní sochy Václava Levého.

1/4
Florencie

Nenašly bychom další místo na světě, které by pro milovníky umění mělo takový význam. Město, kde se zrodila renesance, kudy chodil Michelangelo, Da Vinci či Botticelli. Jejich díla tu najdeme leckde. Florencie je prostě muzeum samo o sobě. Je to zaručený opiát, který je návykový.

1/8

Do kraje žítkovských bohyní

Kraj u Starého Hrozenkova by jistě zůstal zapomenutý nebýt léčitelkám, díky kterým se stal proslulým. Navštívíme dům poslední z nich, Irmy Gabrhelové, a vydáme se i na Slovensko na hrad Trenčín.

1/8
Podél Dunaje za Římany

Jestliže se vám nechce do Pompejí, Petronell-Carnuntum zážitek vskutku vynahradí. Znovuobnovené budovy bývalého centra římské provincie, amfiteátr, soukromé lázně a další vás vtáhnout o tisíc let zpět.

1/8