NEJBLIŽŠÍ ZÁJEZDY

Polabskou krajinou v čase

 

Kutnohorsko je doslova poseté památkami od těch nejstarších po moderní. Našli bychom tu středověkou Kouřim s gotickým chrámem a unikátní kaplí nebo skanzen lidových staveb z různých koutů Polabí. Elegantní dámou je pak zámek Kačina připomínající řeckou akropoli obklopenou svěží nekonečnou zelení.

1/5
Tajemství vídeňského lesa
přesunutu z 2021

 

Vydáme se za nejstarší historií rakouských dějin, do proslulého kláštera Heiligenkreuz,

ale dotkneme se i tragických osudů Rudolfa habsburského a jeho smrti v malém zámku Mayerling. Jaro je i výtečným obdobím pro návštěvu jednoho z neproslulejších vodopádu zvaných Myrafalle.

1/8

Maďarské Versailles

přesunutu z 2021

Zámek ve Fertődu je okázalým příkladem moci a postavení a jeho přídomek Versailles je výstižný. Kousek odtud se pak nachází město Šoproň, jediné maďarské město s kompletně zachovaným středověkým jádrem. Zastavíme se i u největšího rakouského jezera.

1/7
Florencie

Nenašly bychom další místo na světě, které by pro milovníky umění mělo takový význam. Město, kde se zrodila renesance, kudy chodil Michelangelo, Da Vinci či Botticelli. Jejich díla tu najdeme leckde. Florencie je prostě muzeum samo o sobě. Je to zaručený opiát, který je návykový.

1/8

Do kraje žítkovských bohyní

Kraj u Starého Hrozenkova by jistě zůstal zapomenutý nebýt léčitelkám, díky kterým se stal proslulým. Navštívíme dům poslední z nich, Irmy Gabrhelové, a vydáme se i na Slovensko na hrad Trenčín.

1/8
Podél Dunaje za Římany

Jestliže se vám nechce do Pompejí, Petronell-Carnuntum zážitek vskutku vynahradí. Znovuobnovené budovy bývalého centra římské provincie, amfiteátr, soukromé lázně a další vás vtáhnout o tisíc let zpět.

1/8