top of page

Saské Švýcarsko

Saské Švýcarsko

Saské Švýcarsko je pro Čechy neobjevená část regionu, který z poloviny zasahuje i k nám, ale nese název České Švýcarsko. Je to krajina skal, roklin, pustých kamenných žlebů a neuvěřitelných výhledů. Z rána vypadá jako tajuplná krajina, kdy se nad skalisky vznáší oblaka mlhy. Večer se mění ve fantaskní scenérii plnou barev, která soupeří se zapadajícím sluncem.

Karlův most ve skalách

Bastei je stejně tak proslulá vyhlídka jako Pravčická brána. S jediným rozdílem, že skály protíná kamenný most. Navozuje tak skutečně pocit, že se nacházíme v jenom z Tolkienových románů. Na Bastei půjdeme pěšky, ale není to nijak náročná stezka. Budeme se pohybovat i po uměle upravených chodnících, takže to bude trochu jako v Alpách.

  • nadchne vás nekonečná zeleň lesů romantika skalních měst

 

  • projdete se po mostě na vrcholcích skal 

  • nostalgicky se rozpomenete na naši nejslavnější pohádku

  • obklopí vás nádhera šlechtického sídla s francouzskou zahradou

  • ohromí vás monumentalita pevnosti ve skalách a připomenete si tak dávnou vojenskou historii

  • projdete se neobvyklou vesnicí, která je stále živá, i když je muzeem pod širým nebem

Nevídaná pevnost na ptačích křídlech

Pevnost Konigstein je naprosto ojedinělý úkazem v celém evropském kontextu. Z původního hradu vznikla vojenská pevnost s divokou historií. Rudá armáda tu měla lazaret, poté se používala k převýchově pochybné mládeže. Od roku 1955

zde funguje skanzen a panuje tu naprosto nenapodobitelná atmosféra. Pevnost si projdeme celou, nebude spěchat,

protože to stojí za to.

bastei 2.jpg

Vesnice, která

pohladí

Na české straně pak navštívíme skanzen v Zubrnicích. Je to de facto stále živá vesnice s domy německého typu. V jednom z nich se nachází kompletně vybavená školní třída, a nebo stylový obchod. Když sem přijedou natáčet filmaři, nemají téměř žádnou práci s rekvizitami a navozením atmosféry.

Vzpomínka na Popelku

Při bližším prozkoumání má člověk pocit, že už to místo někde viděl. Při sledování na naší ikonické pohádky Tři oříšky pro popelku, tak nás to ťukne. Filmaři tehdy v rámci koprodukce s NDR využili tento nedaleký vodní zámek. Moritzburg je typickým okázalým sídlem, postaveném na ostrově obklopený ze všech stran vodou. Na pevnině se pak nacházejí nádherné francouzské zahrady. Ale procházka kolem celého jezera je stejně tak dech beroucí s výhledy na pohádkový zámek z různých stran. Lze navštívit i vnitřní expozici a nedaleký Bažantí zámeček. Výhodu je i to, že si lze zapůjčit českého audioprůvodce.

moritzburg-castle-panorama-germany_l.jpeg
DSC_0007.JPG
konig 2.jpg

Pro další informace nás musíte kontaktovat osobně. Rádi si s vámi pohovoříme, sdělíme podrobnosti a zodpovíme vaše otázky.

info.jpg
bottom of page