Za klenotem šlechtaTeplé a do Karlových Varů

- dvoudenní výlet -

1/10

Za klenotem Teplé a do Karlových Varů

Na francouzský způsob v 

Bečově na Teplou

Ojedinělé spojení hradu a zámku, které stojící vedle sebe připomíná nezvykle nesourodou dvojici, která přesto harmonicky splývá s krajinou. Prohlídka obou částí je velkou výpravou za historii rodu Beaufort-Spontin, ale dozvíme se i co s nimi má společného Josef Zítek, tvůrce Národního divadla a Josef Mocker, jenž má na svém kontě romantizující přestavbu Karlštejna

Příběh jako z amerického thrilleru

Bečov ukrývá nebývalý poklad, a to proslulý relikviář sv. Maura. Ten je po korunovačních klenotech druhou nejvzácnější památkou naší republiky. Nicméně kdyby nebylo náhody, tak by asi skončil v soukromé sbírce a v lepším případě bychom se něj mohli jezdit dívat do některého ze zahraničních  muzeí. Příběh víc než detektivní, plný napětí a dobrodružství slibuje právě historie samotného nalezení relikviáře.

Bližší informace 
zašleme na vyžádání

17.- 18. října  2020

Andělský

Krásenský vrch

Krátká procházka k elegantní rozhledně, která zcela jistě patří k nekrásnějším u nás vůbec, nám zpestří historií nabitý den. Po obvodu této malé cukrářské homole připomínající Babylonskou věž vystoupáme do výšky 25 metrů,  odkud budeme pozorovat vybarvené lesy a louky v podzimních barvách.

Karlovy Vary

Lázeňské město proslavené

po celém světě vzbuzující

oprávněný obdiv.  S dětmi i jen tak můžeme hrát hru jak se ve městě pohybovat suchou nohou jen po kolonádách - tolik jich tu je a jedna krásnější než druhá.  Na čtrnáct pramenů tu umožní pitnou rychlokůru, ale zřejmě jen pro ty nejodvážnější.  Ti, kteří si chtějí takzvaně spravit chuť, mohou ochutnávky zapíjet slavným likérem, který namíchal světově známý balneolog Josef Becher. Karlovy Vary jsou i skleněným světem těch nejlepších designérů a výtvarníků. Těmi největšími umělci jsou pak sami skláři, kteří tu již 150 let odlévají výroky z křišťálu ve sklárně Moser.  Vyrábí i cenu pro mezinárodní  filmový  festival. 

Dozvuky milostných vzdechů Johanna Wolfganga Goetha

Slavný básník pobýval v kraji několikrát a velice si jej oblíbil. Město Loket bylo svědkem mnoha jeho setkání s pozdní láskou Ulrikou von Levetzow. I přesto, že toto vzplanutí  bylo jen platonické, zapsalo se do dějin literatury nesmazatelným písmem.  Městečko nad záhybem řeky Ohře poskytuje dostatečný důvod k tomu, abych se mohli do těchto romantických procházek vcítit.

ZAREZERVUJTE SI ZÁJEZD

Terra Incognita:

Barbora Pavlišová

e-mail: pavlisova.lomnice@gmail.com

tel.: 724 775 396

 

  • Facebook Clean