top of page

Pražským Olympem se sklenkou vína

Pražským Olympem se sklenkou vína

Trojský zámek je nádhera na dlani

 

Kdyby se Václav Vojtěch ze Šternberka nerozhodl zde postavit svoje sídlo, z Troje by byla jen další provinční pražská čtvrt´. Krom knížecího ovčína tu nebylo zhola nic, ale dnes je z Troje pojem. Takové krásné baroko jako tady hned není k vidění.  

 

 

A aby toho nebylo málo, ze zámku je ucelený příklad architektury doby plné emocí, a to zejména celkovým řešením. Nezapomněli zejména na zahrady s nádhernou sbírkou terakotových váz a nechybí ani to nejdůležitější, bludiště. To vás bude mást, zejména vodními chodníky, po kterých se nebude dát přejít, pokud nenajdete tu správnou cestu.

Římský Olymp v Praze

 

Zámek Troja spojuje staré i nové umění. Galerie hlavního města Prahy jej používá k výstavám, a tak se stává místem zcela současným a velmi živým. To staré vás ale jistě uhraně, protože zámek připomíná typické římské vily plné nádherným maleb. Ta nejmonumentálnější znázorňuje právě ono božstvo a pokrývá celý obrovský sál.

Informace o zájezdu

 

  • v ceně ranní občerstvení, průvodce po dobu zájezdu

 

  •    cena nezahrnuje vstupné

 

 

4. září 2021

750,-Kč

Trojský zámek.jpg
info.jpg

Vinice stará jako Karlův most

 

Karel IV.  Nechal osázet stráň vinnou révou a dobře udělal, protože se z jejích výtěžků můžeme těšit i my. Vinice je to proslulá, přiléhá k botanické zahradě a provede vás vinařstvím od sazenic až po výrobu. Nechybí tu i jedna zvláštnost, a to tzv. Banka vůní, cože je železná konstrukce se 13 kapslemi, které vám přestaví základní vůně ve vinných mocích.

 

Nejkrásnější část je ale ta s viničním domkem, odkud je pohádkový výhled na zámek Troju a řeku Vltavu. Se sklenkou vína je to zážitek dech beroucí.

jpgtif-dsc3094.jpg

Skleník Fata morgana

 

Pražská botanická zahrada nabízí program téměř na celý den, od japonské a ž po skalničkovou část, ale taky tropický skleník Fata morgana. Krom toho lze vystoupat i na ocelovou rozhlednu, ze které můžete zajímavými průhledy pozorovat okolí. V ornamentální zahradě zřídili i zajímavé rostlinné bistro s názvem Botanická na talíři.  Dokonce nabízí i lehátka a deky pro vlastní piknik.

2103.jpg.352c5.jpg
bottom of page