top of page

Pohádková Hluboká nad Vltavou

Pohádková Hluboká nad Vltavou

Kousek

pohádkové Anglie v Čechách

 

V roce 1825 navštívil Jan Adolf II. ze Schwarzenbergu jako císařský vyslanec Anglii včetně letního sídla královny Victorie hrad Windsor. Ten mu natolik učaroval, že se společně s manželkou rozhodli hrad Hluboká přestavět k nepoznání. Díky nim máme u nás kousek Anglie a z Hluboké se stal jeden z našich nejpůsobivějších zámeckých komplexů.

 

Schwarzenbergové byli navýsost schopnými hospodáři a mohli si takovouto přestavbu dovolit. Už u vchodu vás uvítá obrovská klika v podobě Turka s klovajícím havranem, kteří jsou jedním z jejich rodových symbolů.

 

Čeká nás hlavní prohlídková trasa po reprezentačních sálech. Ve volném čase lze i absolvovat další trasy, které je třeba si zarezervovat dopředu, protože jsou určené jen menšímu počtu návštěvníků.

Dobré jídlo po rozkošné procházce

 

Nenechejte si ujít zámecký park s překrásnými starobylými stromy a vzácnými dřevinami, protože je rozhodně na co koukat. Procházka vás povede až k rybníkům a parkovým zákoutím s altány. Hluboká je ale připravená i na čilý turistický ruch. Je zde několik restaurací a kaváren. Bude výjimečně čas i na oběd.

Pro intelektuálnější návštěvníky doporučuji vstoupit do Alšovy jihočeské galerie, která je dnes umístěna v bývalé konírně. Ta je spojená se zámkem prosklenou lodžií.

Informace o zájezdu

 

  • v ceně ranní občerstvení, průvodce po dobu zájezdu

 

  • cena nezahrnuje vstupné

 

12. června 2021 

750,- Kč

hluboka-1100x618.jpg
info.jpg

Zoo Ohrada

je malá, ale milá

 

Nedaleko Hluboké se nachází ještě jeden skvost, a to lovecký zámek zvaný Ohrada, ve kterém je umístěné lesnické muzeum. Za touto krásnou barokní budovou se rozprostírá roztomilá zoo, v níž najdeme zejména evropskou a asijskou faunu. Ve volné chvíli je možné absolvoval i plavbu po Munickém rybníku. Během ní uvidíte ty nejkrásnější pohledy na zámek Hluboká.

Tygr-ussurijsky-1024x682.jpg
kofe-zerna-kofe-keksik-konfety.jpg
bottom of page