top of page

Budapešt´

Budapešt´

Budapešť má svébytný charakter. Atmosféru mu dává zejména ohromný Dunaj, podél kterého se soustředí excentrické budovy všemožných stylů. Je to živá a tepoucí metropole, nabízející historii, veselou i smutnou, požitek a odpočinek v některém z úžasných lázeňských domech nebo proslulou maďarskou kuchyni s masitými pokrmy a proslulými zákusky. Noční Budapešť je překrásná a nejít se „naložit“ do lázní nebo posedět do kavárny je neodpustitelné.

Parlament

krásnější než

ten ve

Westminsteru

Parlament je překrásnou budovou napodobující londýnský Westminster, ale je jeho velkou konkurencí. Obzvláště večer, kdy září do dáli a odráží se ve vlnách Dunaje. Půjdeme dovnitř na prohlídku a prohlédneme si i maďarskou chloubu, korunu sv. Štěpána.

Hrad nebo hradní město?

Navštívíme Hradní vršek s katedrálou, hradem a neogotickými baštami, které nikdy nesloužily k obraně.

Svojí ojedinělou architekturou dotváří malebnou kresbu a z dřívějšího paláce skutečně dělají hrad. Na druhé straně na nás poté vykoukne historie spjatá s Turky. Turecké lázně tu skutečně můžete okusit ve svém osobním volnu, nejlépe po setmění.

Město prodchnuté secesí

Budapešť je perlou secesní architektury. Korunu tvoří most před Dunaj, velkolepé paláce a také lázně Gellért. Ty jsou ikonické a vynechat je, by bylo hříchem. Naprostou raritou je poté první linka metra na světě, která je stále funkční a projet se jí je jako jízda v kočáře ve Vídni kolem sv. Štěpána. Trasa je celá ve stylu secese a vagony jsou věrnou kopií těch původních.

  • zažijete autentickou atmosféru města

  • projdete se v klidu po největších skvostech

  • poznáte město večer, kdy je nejkrásnější

  • informace budou originální a zajímavé

  • budete mít čas i na sebe a svoje zájmy

  • večer můžete strávit v termální vodě nebo v některém se skvělých barů

  • odpočinete si a naberete novu inspiraci

Tam, kde to milovala Sisi

Kousek od města se

nachází palác Gödölle, který milovala císařovna Sissi. Srdcem tíhla k Maďarům víc než k jiným národům a ti jí toto nikdy nezapomněli. Prohlédneme si interiéry a zámecký park.

Dějiny Mad´arska na dlani

Večer budete moci vyzkoušet další lázně s termálním bazénem . Dívat se na vás budou antičtí bohové a titáni. Tyto proslulé novobarokní lázně Szechenyi se nachází kousek od místa, kde najdete kopie těch nevýznamnějších budov z celého Maďarska, románský klášter nebo gotický hrad. Komplex je známý pod názvem hrad Vajdahudyády.

godollo_kastely_Tourinform.jpg
unnamed (2).jpg
Parl.jpeg
Budapest-Hungary-Aerial-panoramic-skyline-view-of-Buda-Castle-Royal-Palace-with-Szechenyi-

Pro další informace nás musíte kontaktovat osobně. Rádi si s vámi pohovoříme, sdělíme podrobnosti a zodpovíme vaše otázky.

info.jpg
bottom of page