top of page

Florencie

Florencie

 • Osobní průvodce 

Každý ví, že není průvodce

jako průvodce, a ten po Florencii

toho musí opravdu vědět mnoho. Bude vám celodenním doprovodem.  Pomůže vám najít toaletu, zařídit lístek na dopravu nebo zaplatit vstupné.  Poradí i kterým spojem se vydat, pokud se budete chtít oddělit od skupinky. 

 • Bydlíte v centru města

                  To, kde budete bydlet je                 stejně tak důležité jako to, co uvidíte. Autenticita je pro nás důležitá. Bydlet tedy nebudete ani v hotelech a penzionech, ale v bytech místních obyvatel. Nemusíte se bát, budete mít soukromí a italsky

mluvit nemusíte. 

 • Zažijete autentickou atmosféru

To je slib, který budeme plnit téměř neustále. Krom místa samotného k tomu bude napomáhat i náš průvodce. Zakládáme si totiž na osobním kontaktu a zacházení. Máme rádi vřelost, otevřenost a inspirativnost.

 • Originální audioprůvodce po celou dobu pobytu

Vymysleli jsme pro vás tu nejlepší variantu, jak si město užít a přitom být co nejsvobodnější. Nahráli jsme vlastního audio průvodce, který vás provede těmi nejdůležitějšími místy. Texty jsme sestavovali sami. Méně zajímavé věci, které najdete v průvodcích jsme vynechali, ale naopak nahradili zajímavými informacemi často propojené  s Českou republikou.  Audioprůvodce budete mít stále k dispozici a využívat jej mudete moci dle momentální chuti.

 • Víme, kde se dobře najíte 

Poradíme vám, kde se

dobře najíst. Prostě budete

chodit na jídlo tam, kam jdou místní. To je totiž ta pravá záruka kvality. Zaškolíme vás, jak se chovat v kavárně, a jak to chodí v italské restauraci.

 • Dáme tipy na zajímavá místa, která nejsou v průvodcích

                         Museli byste jich         

                 pročíst skutečně mnoho

    a zejména ty zahraniční, abyste se trochu zorientovali. Na ta skutečně zajímavá místa narazíte na procházkách a nebo, když se jen tak touláte městem. My máme toto za sebou, a tak vám vše rádi předáme.

 • Program na každý den s možností vlastní volby

Florencie je bezedná studna zajímavých míst. Program sestavujeme tak, abyste zažili město co nejvíce. Navštívíme to, co je dle našeho názoru nejzajímavější a to, čím se město odlišuje od jiných. Záměrně v hlavním programu vynecháme některá turistická místa, která však postrádají onu atmosféru, kterou město slibuje. Ale pokud je budete chtít přece jen navštívit,

       poslouží vám k tomu vaše osobní 

           volno. Alespoň vám poradíme,

             kdy se tam vydat, aby na vás

                nedýchaly davy turistů.

 • Skupiny do 20 osob

Florencie je město, které si nejvíce užijete pěšky. Proto jsme zvolili variantu menší skupinky, která se bude lépe pohybovat a bude snadno organizovatelná. Budete mít šanci se i poznat a třeba tu i narazíte na nové přátele.

Tuscany-1580.jpg
56fdd888-b8d3-43ee-b5a8-0e4fb0914b51.jpg
_108623053_cell35museumofsanmarcoconvent
Santa-Croce-Church-and-Bargello-Museum-–
FlorenceCity,AccademiaGallery,andUffiziG

Kdo může jet?

 

Kdokoli, kdo je alepsoň trochu nadšený. Zkušenosti ukazují, že Florencie rozehřívá i ty největší skeptiky. Ti se pak vracejí z města jako znovuzrození s notnou dávkou povznášejícíh zážitků.

Pokud pojdete v partě, je to trochu výhodou. Ubytování pak zařídíe pospolu.

Jak jedete?

 

Dopravíte se tam i zpět autobusem případně vlakem pro ty, kteří chtějí mít pohodlnější cestu, ale připravte se na trochu jinou cenu.

Kdy pojedete?

 

tento temín je skutečně výtečný. Je zde málo turstů a zejména veškeré parádní zahrady kvetou a Florencie je zalitá světlem.

 

31. 5.  - 6. 6. 2024

Kde budete bydlet?

Vždy zajisťujeme ubytování v centru města. Protože jsou tu hotely dost drahé a i přesto je to často ne zcela zajímavé, domlouváme vše u místních. Je to zaručeně lepší. Nicméně čekejte, že Florencie je živé město a ticho vesnických polí tu nenajdete.

Program:

 

Toto je jen zlomek možných míst, kam se podíváte. Veřte ale, že budete mít oči navrch

hlavy a vše stíhat rozhodně nebudete. Nicméně je třeba si vybrat a o své návštěvě

trochu přemýšlet.

 • Palác Pitti v Oltrarnu je obrovská budova sloužící jako muzeum a její návštěva zabere dost času. Uvidíte reprezentační pokoje a výstavní prostory, napříkald s posmrtnou maskou Dante Alighieriho.

 • Zahrady Boboli a zahrady Bardiny. Vstupenka je platná do obou. Připravte se tedy na delší procházku po ikonických zahradách, které byly inspirací pro ty ve Versailles. Z druhé z nich je navíc překrásný výhled na město. S proseccem v ruce usazeni v lodggii to bude neopakovatelný zážitek.  

 • Čtvrť Oltrarno, která je stále živým pozůstatkem autentické atmosféry místních. Je plná trhů, kaváren a turista tu zabloudí jen, když má čas. 

 • Kaple Brancacci je skutečnou perlou kláštera karmelitánů. Kdo jede do Florencie a chce jen povrchně zkoumat město, nikdy jej skutečně nepochopí, a proto musíte právě sem.

 • Klášter Miniato al Monte na kopci nad městem skýtá úchvatný výhled, ale zejména ohromí uvnitř. Velkým překvapením pro Středoevropana je monumentální hřbitov kolem dokola.

 • Náměstí s bazilikou Duomo prostě musíte vidět. Katedrála je architektonickým zázrakem, nicméně je toho zde mnohem víc. Třeba baptisterium, které si budete se zájmem dlouho prohlížet. Doporučujeme zajít i dovnitř.

 • San Marco je ojedinělý klášter, kde působil talentem obdařený mnich. Ten vymaloval fresku v každé cele svých spolubratrů a je autorem proslulého Zvěstování Páně, které máte šnaci vidět na vlastní oči. Krom toho se zde nachází i překrásná Ghirlandaiova freska Poslední večeře Páně.

 • Klášter Santa Croce je slavným pohřebištěm florentinských rodáků a najdete v něm několik úchvatných kaplí, jejichž autory jsou v učebnicích zapsaní umělci.​​

 • Muzeí je tu nepočítaně. Tak třeba Ufizzi galery s mnoho díly, která vídáte v encyklopediích nebo Bargello zaměřené spíše na sochařství. Krom toho je tu Accademia, která je obdobou Ufizzi. Pokud chcete jiné, lze zajít třeba do interaktivního muzea Leonarda da Vinci nebo do muzeum Stibbert umístěného ve velice zajímavé budově. Palazzo Strozzi nabízí modernější pojetí umění, a další, a další….

 • Palazzo Davanzati doporučujeme vřele k návštěvě, protože ukáže, jak žila místní vyšší třída v dobách renesance. Projdete se celým domem od sklepa až po horní patra.

 

 • Fiesole je malé městečko na Florencií. Zdálo by se, že je trochu z ruky, ale skutečně se vyplatí sem zajet. Jednak zde narazíte na původní etruské památky s divadlem a lázněmi, na náměstí pak na překrásný románský kostel sv. Romula a na kopci vás čeká překvapení v podobě neuvěřitelně přitažlivého starého františkánského kláštera. Ten si lze projít celý a bez doprovodu kohokoli jiného. Má neopakvatelnou atmosféru.

O dalších místech se podrobně dozvíte z mého blogu, ale pochopitelně je na vás samotných, co si vyberete. Program je volný, to znamená,  že se jej můžete zůčastnit plně a nebo jen pro sebe "vyzobat" to, co vás zajímá. Dáme vám i mnoho dalších tipů, které se sem nevešly. Florencie je totiž bezedná.

info.jpg

Pro další informace nás musíte kontaktovat osobně. Rádi si s vámi pohovoříme, sdělíme podrobnosti a zodpovíme vaše otázky.

bottom of page