top of page

Oravs

Renesanční poklad Vysočiny .........ve festivalovém rytmu

Kouzelná

Telč plná života

 

Telče si pravidelně vybírají filmaři, protože postavit takovouto kulisu by je stálo nemálo peněz. Náměstí jako z perníku je krásné v každém období, nejvíce ale ožívá v době festivalu Prázdniny v Telči, kdy se zaplní návštěvníky, stánkaři, ale hlavně hudbou, která tu zní z každého koutu.

 

Telčský festival je skvělou příležitostí pro rodiny s dětmi. Velcí tu mají bezpočet příležitostí k zábavě a odpočinku, pro zvídavé jsou tu dvě trasy zámku, gotický kostel sv. Ducha nebo společný výstup na věz kostela sv. Jakuba. Je tu několik malebných kaváren se skvělými zákusky.

Zábava pro celou rodinu

 

Děti mají příležitost si užít to svoje třeba v Panském dvoře s horolezeckou stěnou nebo lanovým parkem. Nedaleko je pak výživné Muzeum techniky, které ocení jak holky, tak zejména kluci a tatínkové. V létě se dá poté zapůjčit lodička, a nebo šlapadlo na Štěpnickém rybníku. Koupání je pak pěkné na Roštejnském rybníku nedaleko Telče.

 

Z výletu je pak možné si dovést několik zajímavých suvenýrů v podobě ručních výrobků. Těch je tady plno, protože festival si zve jen ty, kdo vyrábí zajímavé věci od oblečení po nádobí, koření, brašny, kožené pásky a brašny, keramiku, či přírodní kosmetiku. A pokud toho pořád není dost, stačí zajít na procházku do parku a trochu ty zážitky prodýchat čerstvým vzduchem.

Informace o zájezdu

 

  •  v ceně ranní občerstvení, průvodce po dobu zájezdu

 

  • cena nezahrnuje vstupné

 

31. července 2021

620,- Kč

crop-1578399-p201707281022301.jpeg
info.jpg

            Nová říše ve 

           stínu UNESCO

 

Městečko Nová Říše vzdáleného cca 10 km východně od Telče je snadno přehlédnutelný. Pozvu vás sem ale proto, že se zde nachází  původně ženský klášter, založený na počátku 13. století, ale zaniklý vymřením řeholnic. Poté se do něj nastěhovali řeholníci z brněnských Zábrdovic. My se podíváme areálu, kostela sv. Petra a Pavla, rozsáhlé a krásné knihovny, hudebního sálu a také prelatury.

unnamed.jpg

Historický herbář na hrnečku

 

Výrobců keramiky je u nás bezpočet, ale já jsem si nejvíce oblíbila tu novoříšskou. Mám ráda přírodu a byliny obzvláště. Vzor na keramických a porcelánových výrobcích je přenesen z herbářů, které jsou součástí historické knihovny kláštera Nová říše. Kresby staré více než 200 let uchvacují svojí krásou a výstižností. Jako dárek nebo suvenýr je to přenádherné. Já ale neodolala a vybavila jsem si jí svoji kuchyni. 

Kde se podává

káva za skřehotu papoušků

 

Nedaleko Nové Říše se nachází Hospodářský dvůr Bohuslavice s restaurací a hotelem. Kolem něj se rozkládá menší minizoo s domácími zvířaty, ale ve voliérách najdete i cizokrajné ptactvo. Lze se projít kolem rybníku s kachnami a stájí pro koně. Na závěr doporučuji zajít na kávu či zákusek, který se podává právě na keramických výrobcích s rostlinnými motivy z herbářů. V podnikové prodejně lze také některý zakoupit.

keramika_2.jpg
Telč_náměstí 02.jpg
728.jpg
bottom of page