Za Turínským plátnem

1/5

Za Turínským plátnem

Tajemství broumovských mnichů

Broumovský klášter benediktinského řádu je doslova a do písmene místem tajemství. Až do roku 1995 skrýval to, o čem nevěděl svět kolem něj, a to unikátní kopii Turínského plátna z roku 1651. Objevena byla náhodně a je uchovávána jako nejvzácnější relikvie.

Krásu kláštera podtrhuje celý komplex s obnovenou zahradou, ale zejména knihovna s 17 tisíci svazky. Místo uchovává též řadu vzácných tzv. Vamberkých mumií.

 

Navštívíme nejen klášter, ale i přilehlý hřbitov se dřevěným kostelíkem. Pokud by někomu přišla místa poněkud povědomá, tak vězte, že jej znáte ze slavného seriálu F.L. Věk.

„Náchodský zámeček vršku kulatého…“

Toto je první verš lidové písničky, která je ale ne zcela přesně popisná. Ze zámečku je zámek s bohatými interiéry a o kulatosti vršku by se dalo dost pochybovat. Nicméně na přitažlivosti mu toto neubírá. Naopak jeho atraktivitu zvyšuje medvědárium s Dášou a Ludvíkem nebo galerie výtvarného umění.

 

Samotný Náchod je prošpikován zajímavou architekturou různých období, z nichž nejkrásnější je secesní divadlo, kterým se náchodští rádi pyšní.

Informace o zájezdu

• v ceně ranní občerstvení, průvodce

   po celou dobu zájezdu

• cena nezahrnuje vstupné

29. srpna 2020

740,- Kč